• Na terenie schroniska przebywa obecnie od 30 do 40 psów oraz koty potrzebujące opieki weterynaryjnej. Są to zwierzęta oddawane przez mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój lub bezdomne, błąkające się na terenie miasta.

    Każdy pies, który nie został odebrany przez swojego właściciela odbywa 14 dniową kwarantannę. Po tym czasie jest objęty procedurą związaną ze sterylizacją, kastracją, szczepieniem przeciw wściekliźnie i chorobom wirusowym oraz znakowaniem elektronicznym czipem, pozwalającym na rejestrację i identyfikację zwierzęcia poprzez internetową ogólnopolską bazę danych.
    Schronisko wyposażone jest w gabinet weterynaryjny, w którym dokonuje się znakowania i sterylizacji zwierząt oraz drobnych zabiegów chirurgicznych.

    Do zadań JZK należy także dokarmianie zdziczałych kotów przebywających w piwnicach bloków mieszkalnych oraz innych terenach miasta. Zadanie to realizowane jest poprzez współpracę z mieszkańcami, którzy pełnią rolę społecznych opiekunów kotów. Osoby te otrzymują co miesiąc karmę dla kotów, mają też możliwość bezpłatnego leczenia chorych zwierząt w lecznicy weterynaryjnej.

    Do JZK mieszkańcy miasta mają obowiązek dostarczać także zwierzęta martwe, których zgodnie z obowiązującą dyrektywą Unii Europejskiej niewolno zakopywać, lecz należy oddawać do utylizacji do specjalistycznego zakładu.

    Więcej informacji, oraz psy i koty do adopcji można znaleźć na stronie: Schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support