W dniu 23 stycznia obchodzimy ,,Dzień bez opakowań foliowych”.  

Co roku ponad 500 miliardów opakowań foliowych ląduje na wysypiskach i jest to najczęściej powstający odpad, który niestety ulega rozkładowi przez kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat.  W związku z powyższym pragniemy zwrócić uwagę na ten problem i zachęcić do działań mających na celu ograniczenie powstawania odpadów z tworzyw sztucznych. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem, które możemy wdrożyć  w naszym codziennym życiu  jest rezygnacja z plastikowych opakowań,  w tym popularnych ,,jednorazówek” i korzystanie z opakowań wielokrotnego użytku, co nie tylko sprzyja środowisku, ale również domowym oszczędnościom. A jeśli już jesteśmy zmuszeni używać jednorazowych opakowań powinniśmy zadbać o segregację tak by trafiły one do recyklingu.   

W dniach  23-26 01 2024 r. (lub do wyczerpania zapasów ) w Gminnym Punkcie Zbierania Odpadów Niebezpiecznych  w zamian za oddane  surowce ( papier , szkło , plastik, metal ) wydawane będą  torby na zakupy wielokrotnego użytku.

Torby wydawane będą również mieszkańcom załatwiającym sprawy w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta przy al. Piłsudskiego 60.