22 kwietnia odbędzie się Piknik EKOlogiczny, organizowany w ramach Światowego Dnia Ziemi, na którym będzie można zobaczyć wiele atrakcji związanych z tematyką ekologii i energii odnawialnej. Jedną z atrakcji będzie Fabryka Czystej Energii, która będzie prezentować proces produkcji energii z wykorzystaniem odnawialnych źródeł, takich jak energia słoneczna czy wiatrowa.

Kolejną atrakcją będzie Laboratorium POLONES, w którym będzie można obejrzeć różne instalacje i urządzenia wykorzystujące energię odnawialną, a także dowiedzieć się, jakie korzyści dla środowiska i portfela przynosi korzystanie z takich rozwiązań.

W programie pikniku przewidziano również warsztaty Eko Przystanek z robienia własnych pachnących soli do kąpieli i eko mydełek. Każdy uczestnik pikniku będzie mógł wykręcić sobie własny sok, na stoisku z Energorowerem, który zasili wyciskarkę do owoców i blender. Koniecznie tego dnia spróbujcie oleju z naszej stacji Uzdrowisko-Olejarnia.

W trakcie pikniku przeprowadzona zostanie również akcja zbierania elektrośmieci. Każda osoba, która przyniesie elektroodpady w zamian dostanie żarówkę lub sadzonkę rośliny ozdobnej.

Piknik będzie oferował także stoiska edukacyjne oraz inne ciekawe warsztaty.

Wszystkie atrakcje będą dostępne bezpłatnie, a piknik odbędzie się w Parku Zdrojowym w godzinach od 15:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału i poznania nowych rozwiązań proekologicznych.